Facebooktayım...

9 Haziran 2014 Pazartesi

Tshirtümü diktim,üzerinide taşladım...Nasıl olmuş?


 Boyamalardan fırsat bulduğumda, elime aldığım bu kumaşı ,hemen çok rahat kullandığım bir t-shirtümü üzerine koyarak kestim.

 Resimde kare gibi duruyor dimi...

Üzerimde hiçte kare durmuyor görüldüğü üzere..:) Arka fon çok iç açıcı değil ama idare edin artık...Elimde olan taşı da üzerine basıverimmi işlem tamam.Bu arada bu taş deseni roberto cavallinin birebir çakması :))
 

Penye kumaşları dikmek bana çok kolay geliyor.Hata göstermiyor.Rahatça dikiyorum.
Bu sene kızım 4. sınıftan mezun oluyor.Bende sınıf annesi olduğum için bir eğlence düzenledim.                   Kızlara dudak,erkeklere bıyık  hazırladım

Neticede güzel bir geceydi.Ama ev sahibi olmak biraz zordu.

7 yorum:

 1. Dudaklarla çok şeker görünüyorlar :))) Harika bir fikir olmuş.. T-shirt harika olmuş ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 2. tşört çok şık olmuş sanada çok yakışmış güle güle giy :)

  YanıtlaSil
 3. Kızına okul hayatının devamında da başarılar diliyorum. Tişörtün özellikle yakası tek kelimeyle süper olmuş, ellerine sağlık ve iyi günlerde giy arkadaşım. Bir de penyeleri ve mesela bu yakayı hangi makine ile dikiyorsun? Bneim singer esnek ince kumaş konusunda sıkıntılı. Galiba bir overlok alıcam ama çok kararsız ve bilgisizim. Herkesten, özellikle de düzgün iş çıkaran bloger arkadaşlardan bu konuda destek ister oldum :) Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 4. sağol arkadaşım.Benim makine normal singer.zigzag ayarı var ama bunda kullanmadım.Çünkü bol kesim çok esnemesine gerek yok.Yakayı şu şekilde taktım.Tshirtün yüzü bize bakacak şekilde yaka parçasını 2 ye katlayıp ,yüzüyle üst üste gelecek şekilde düz dikişle diktim.Sonra yaka parçasını açıp üstünden dikip bastırdım..Dar kesimli bir model ise esnemesi için küçük zigzag ayarında dikip,çift iğneyle bastırıyorum.Overloğum var basit bir model ama tek makine ile iş bitirmek kolayıma geliyor.İnşallah anlatabilmişimdir.

  YanıtlaSil
 5. Kırmızının albenisi ortada, çok yakışmış dikişi de çok hoş ve şık durmuş, güle güle giyin Sakire Hanım, bu arada kızınızı büyütmüşsünüz maşallah diyorum. Güzel bir parti olmuş çocuklar çok eğlenmişe benziyorlar. Parti ekipmanları da çok güzel düşünülmüş, elinize sağlık;) Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim.Evet kızımda büyüdü.Hayırlısı bakalım

   Sil